Chovatelská stanice Od Prachovských
skal
Co to jsou Prachovské skály?
Odkud se vzal název naší chovatelské stanice? Prachovské skály jsou skalní uskupení pískovcových útvarů různých tvarů, rozkládající se zhruba 5 až 7 km severozápadně od města Jičín, přírodní rezervace, součást CHKO Český ráj a oblíbený cíl turistů. Určitě stojí vidění!
Štěňátka
Sice připomínají malé medvídky či koťátka, jsou to malá šiperátka. Štěňátka jsou velice schopná již od prvního dne. Na 10 dnech začínají vidět a hned poté se snaží postavit na nožky. Velmi rády se mezi sebou kočkují a přetahují se o vše možné.  Po večerech je s nimi taková zábava, že televize jde vždy stranou.
Šiperka a kamarádi
Šiperka bývá velmi snášenlivá. Velice ráda si hraje s ostatními pejsky. Ve smečce má každá své místo. Agrese je u nich velice výjimečná. Milují společnost jak psů, tak lidí. Ve společnosti jiných domácích mazlíčků se chová kamarádsky.  
Šiperka a děti
Pokud se ptáte, zda je šiperka vhodná k dětem, naše odpověď zní ano. Díky své velikosti a charakteru se o ni zvládne děcko starat samo. Šiperka se velmi ráda upíná jen na svého pána, takže bude pro Vaše dítě skvělým kamarádem.   
Šiperka a výcvik
Šiperka, pro mnohé čiperka, miluje jakoukoli aktivitu, na kterou si jen vzpomenete. Je to velmi živý psík, kterého rozhodně z gauče tahat nebudete. Na procházkách je nezdolná, u kola se bude držet Vašeho tempa. Je velmi učenlivá, ale občas zkusí Vaši trpělivost. Nesmíte jí podlehnout. Důslednost je základ.  Za pamlsek pro Vás udělá vše. Za aportem se požene s vervou, ale některá ho vymění i za dobrotu. Cvičí ráda a s nadšením. Prac
Šiperka a agility
I když ji na parkuru tak často nevídáme, dokáže být skvělým agiliťákem. Běhá naplno a chybuje velmi zřídka. Je velmi pečlivá a běhat s ní je pohlazení na duši. Mrzí nás, že talent šiperek na agility objevilo zatím tak málo lidí. Doufáme, že se to časem změní. Těm, kteří šiperkám a agility propadli a dokazují, jak skvělé můžou být, moc děkujeme!! Lenička + Leonek: 
Šiperka a výstavy
Ani na výstavách mnoho šiperek nepotkáte, ačkoli se počet rok od roku zvyšuje. Doba, kdy jsme na výstavách byli sami, jsou naštěstí pryč. Největší výstavní událostí je pro nás nepochybně Královská Výstava Šiperek v Belgii. Každoročně se jako parta nadšených Čechů vydáváme do malebného městečka Beringen, kde už nás všichni s otevřenou náručí vítají. České šiperky vždy odjížděj&
Šiperka a voda
Šiperka byla původně lodním psem, který byl určený k lovu krys na palubách. Tudíž odpovídat na otázku, zda má šiperka ráda vodu, je díky tomuto faktu bezpředmětné. Malý černý lovec byl před zákazem kupírování také jedno z plemen, kterému chyběl ocásek. I tento fakt má kořeny v historii. Aby šiperka neshazovala náklad z lodě, ocásek ji byl uříznut. Pokud se ptáte, zda se někdy šiperka narodila přirozen
Šiperka a turistika
Šiperka je nezdolný parťák na výletech či dlouhých túrách. Budete až překvapeni, kde se v takovém malém tělíčku, bere tolik energie. Na procházkách si Vás bude hlídat, zvlášť když budete mít v kapse nějakou mňamku. Za zvěří neutíká. Pokud se srnka či zajíc přímo před ní objeví, ze zvědavosti se jde podívat, pak se ale otočí a běží nazpět. 
Šiperka a lenošení
Jak si šiperku vychováte, taková bude. Odpočívat umí, zvlášť po dnu stráveném v přírodě, avšak mezi její oblíbené činnosti to nepatří. Nečekejte, že ji bude potěšením být celé dny doma zavřená, aniž by se nějak 'nezabavila.' Ale věřte, že pokud s ní budete aktivně trávit čas, pohled na spící šipinku bude úžasným zadostiučiněním.   

Jičín, Czech Republic

+420 736 680 659

siperka@seznam.cz